אופציות בינאריות ובחירה פיננסית להשקעה

  מדוע רוב האנשים תרים אחר אופציות בינאריות? מסחר באופציות בינאריות שונה מכל השאר ויש לכך סימוכין. מדוע לא לבצע מסחר באופציות מעוף ומניות בתחילת הדרך? למה להתחיל מהמגרש הבטוח והמתון? לכל דבר יש סיבה והסבר מפורש.  כאשר מדברים על אופציות בינאריות מדברים על מסחר מתון נוכח המסחר המשתולל שם בחוץ. במאמר הבא נדבר על יתרונות של אופציות בינאריות ועל הסיבה לבחור את הנכון ביותר למסחר מסוג אחר.

  אופציות בינאריות מהן?

  אופציות בינאריות הן למעשה כלי פיננסי המשרת את מטרת המסחר. באמצעות אופציות בינאריות ניתן להוציא לפועל את המסחר במתינות הראויה. אופציות בינאריות נחשבות למסחר מתון בגלל כמה סיבות. כאשר יושב כתב האופציה מול הרוכש אותה, נרשמת אופציה בינארית במונחי העלות שלה, בתאריך התפוגה שלה ואפילו בתנאים הסופיים ובבר ביצוע למכירה עתידית. הכול תחת מסמך אחד שהוא בעצם מסמך האופציה, אותו מסמך מקבל ערך והוא הופך לנייר ערך אותו שומר בעל האופציה ומכאן מתגלגלים העניינים בצורה מסודרת ביותר. ביחס לשאר, אופציות בינאריות מביאות מסחר מגודר בו הכול כמו ידוע מראש וכך גם ההפסד או הרווח. היכולת לסחור על בסיס 0 או 1 הוא למעשה לעבוד על שני פרמטרים של רווח או הפסד. אין מה לנחש, אין מה לדעת יתר על המידה, הכול נע על רווח או הפסד בלבד. בהתחשב ברצון של מכירת הנכס  באופן עתידי, גם כאן ידע הסוחר מראש את כל צעדיו בעוד ההשקעה קטנה ביותר. ביחס לאותה השקעה, תהיה תשואה גבוהה ביותר וזה מה שמייחד אופציות בינאריות מכל שאר נישות המסחר הקיימות בשוק.

  סוגי אופציות בינאריות

  בין מגוון של בחירות, אופציות בינאריות מאפשרות סוגים מתונים של לא מעט כיוונים הקשורים בעניין של אופציות בינאריות. בואו נדבר על אופציות פוט או קול, כאן למעשה מדברים על כיוון המסחר, אם המסחר או המדד יהיה במגמת עלייה מעל למצופה, שהרי ירוויח הסוחר ביחס להשקעה של אופציות קול ומאידך אם יבחר באופציות פוט, שהרי תצטרך ההשקעה להיות בירידה חדה יותר מהמדד שנקבע מראש. אופציות הכול או כלום למשל, הן סוג אופציות בינאריות הבא לידי ביטוי בהתייחסות של כל ההשקעה או שום דבר, במידה ותתרחש פקיעת אופציה בתוך הכסף, שהרי הרוויח הסוחר והוא ירוויח את כל מה שהשקיע בפועל, במידה ופקיעה תתרחש מחוץ לכסף, שהרי הפסיד את כל השקעתו.

  על סוגי אופציות בינאריות ועל מניות

  אז מה עדיף? מסחר במניה או אופציות בינאריות? הרגע שבו מבצעים מסחר במניות אינו מגביל מבחינת רווח או הפסד ולכן הוא פחות מתון ביחס להשקעה של האופציות הבינאריות, בהן הרווח וההפסד כמו ידועים מראש. כאן למעשה מגיע היתרון הגדול וזוהי סיבה בהחלט מוצדקת לבחירה הנכונה.