החזרי מס

  החזרי מס – האם מגיע לכם? אתם שכירים? עצמאיים? סביר להניח שמגיעים לכם החזרי מס ואתם אפילו לא מודעים לעניין. אז איך עובד העסק הזה?
  במידה שאתם שכירים ורק המחשבה על הביורוקרטיה הכרוכה בעניין גורמת לשיער שלכם לסמור, תוכלו להיעזר בחברות המתמחות בהחזרי מס לעובדים.
  האם אתה זכאי החזרי מס? מספיק שאחד התנאים הבאים יתקיים בשביל שתהיה זכאי להחזרי מס: לא עבדת תקופת זמן מסוימת בשנת מס, החלפת מקומות עבודה וחל שינוי בשכר שלך, עבדת בחו"ל ומעבידך היה ישראלי, תרמת מעל 380 ש"ח למוסד מוכר, אתה חייל משוחרר, אתה הורה לילד חסר יכולת (שיתוק, עיוורון, פיגור וכן הלאה), אתה מבצע הפקדה פרטית לקופת גמל/ קרן פנסיה/ ביטוח חיים, אתה משלם מזונות, אתה עולה חדש, אתה גר ביישוב פיתוח, סיימת תואר אקדמי. כל סעיף מעניק לך אופציה להחזרי מס.

   

  אתם יכולים לקבל ייעוץ עסקי, וכך תדעו טוב יותר על החזרי מס. 
  אם אתם משתייכים לחוג העצמאיים, חשוב שיהיו ברשותכם כל הניירות והאישורים הנחוצים לפתיחת עסק ובהמשך תיק מע"מ.
  עומדות בפניכם שתי האופציות: 1. עוסק פטור: בחוק נקבע כי עסק שמחזור עסקאותיו נמוך מ-65,000 בשנה נחשב לעוסק פטור, שזכאי לפטור מהגשה של דוח"ות ותשלומי מע"מ. כמו כן, הוא יכול להגיש רק קבלות, ולא חשבוניות מס. 2. עוסק מורשה: עוסק מורשה הינו בעל עסק עצמאי שסכום עסקאותיו עולה על הסכום הקבוע בחוק.
  עוסק מורשה חייב לדווח על עסקאותיו פעם בחודשיים: קיזוז מלא – הוצאות עבורן התקבלה חשבונית מס חוקית כמו הוצאות טלפון וחשמל, הוצאות שכירות, אחזקה, צורכי משרד ועוד, ואז מתקיימים החזרי מס לעצמאי. קיזוז של 2/3 מע"מ – הוצאות רכב, הוצאות טלפון סלולארי, ביגוד, הוצאות עבור נוטריון תל אביב או כל שירות דומה. בלי קיזוז בכלל – ביטוח עסקים, הוצאות מיסי עירייה, דואר, משכורות, ביטוח הרכב ועוד.עצמאי הנחשב לעוסק פטור או מורשה ועסקו נסגר יכול להצהיר על הפסדיו ב-6 השנים האחרונות ובתור שכיר לבקש להתחשב בהפסדים אלו בעת חישוב גובה מס ההכנסה שעליו לשלם. במידה שכבר שולמו תשלומי המס, השכיר יכול לבקש החזרי מס לעצמאי בעקבות הפסדים אלה, עם הגשת הטפסים המתאימים.