היכן ללמוד לתואר ראשון

  עד לפני שלושה עשורים לימודי תואר ראשון נערכו במספר בודד של אוניברסיטאות ומכללות, אך בימינו המצב שונה לחלוטין.כיום בכל רחבי המדינה, מקרית שמונה ועד אילת,פועלים מוסדות אקדמיים המוכרים על ידי המל"ג להקניית תואר ראשון ואף תואר שני. יחד עם זאת,המבחר הגדול גורם לאנשים רבים להתקשות להחליט היכן ללמוד לתואר ראשון.

   

   קריטריונים בסיסיים לבחירת מקום הלימודים

  בין אם מדובר בלימודי פסיכולוגיה, מדעי המחשב, חשבונאות או כל תחום אקדמי אחר, הבחירה במוסד ללימודי תואר ראשון מושפעת ממספר קריטריונים בסיסיים.נתוניםאלו עליכם לקחת בחשבון, לבדוק ולהשוותבטרם קבלת ההחלטה:

  • שכר הלימוד-  עלות שכר הלימוד הינה מרכיב משמעותי בבחירת מוסד אקדמי, כאשר מוסדות פרטיים גובים במרבית המקרים תשלום גבוה יותר ממוסדות ציבוריים.יחד עם זאת, העלויות במוסדות פרטיים משתנות באופן ניכר ואין להתייחס אליהן כמקשה אחת, מלבד העובדה שחלקם גם מציעים מלגות על בסיס כלכלי או הישגי.
  • תנאי קבלה- חשוב לדעת כי תנאי הקבלה משתנים בין המוסדות והפקולטות באופן משמעותי. במילים אחרות, אם לא התקבלתם אללימודי פסיכולוגיה באוניברסיטה או מכללה מסוימת, אין בכך לומרכי הנתונים לא יספיקו לקבלה למוסד אחר.
  • איכות הלימודים- איכות הלימודים נמדדת עלפי היקף ועומק המסלול המוצע, צוות הוראה מנוסה ומיומן, גודל כיתות הלימוד והיכולת לספק סיוע וליווי אישי לסטודנטים.
  • מוניטין- יש להבדיל בין האיכות למוניטין של מוסד אקדמי,מכיוון שקיימים לא מעט מוסדות פחות ידועים המציעים תוכניות טובות באותה מידה אם לא עדיפותעל אלו הקיימות במוסדות מפורסמים.
  • מיקום – עבור אנשים רבים,ובמיוחדעבור בעלי משפחה וקריירה, ישנה חשיבות גדולה לבחירת מוסד אקדמי הקרוב למקום מגוריהם. יחדעם זאת, במרבית המקרים עדיף שלא להניח לשיקול זה לבוא על חשבון שיקולים אחרים, כמו איכות הלימודים ומסלול העונה לשאיפותיכם.