הלוואה מתאימה לוקחים בחכמה

  הלוואה מתאימה לוקחים בחכמה

  הסיבות בגינן אנו נדרשים לקחת הלוואה הן רבות. כשהמציאות הכלכלית לא מאפשרת לנו להתנהל כראוי, גם כאשר המשכורת הנכנסת לבנק היא בגובה השכר הממוצע במשק, רבים פונים לבקש הלוואות על מנת לשלם על שירותים בסיסיים בחיים, כמו משכנתא, תשלומים לגנים ובתי הספר של הילדים, הוצאות על אוכל לבתים, והרשימה היא עוד ארוכה, ולעיתים נראית כאינסופית.

  אם כן, מדוע לקחת הלוואה זו לא השאלה, כאמור הסיבות הן רבות, השאלה היא: האם נוכל לעמוד בתנאים, בהחזרים התשלומים, בהסכם או בחוזה הנחתם מול הגורם שמציע לנו את הפתרון הפיננסי הנחוץ. להלן מספר שאלות שתשובות עליהן יוכלו לסייע ולו במעט בתכנון הצעד החכם, הנכון לנו. 

  הלוואה לאיזו מטרה?

  שבו וחשבו לאיזו מטרה או מטרות נחוצה לכם הלוואה. ישנם מסלולים רבים עם תנאים שונים, כך שאפשר לבחור עד כמה שניתן  "ברע במיעוטו" מה שנקרא, בנתיב משיכת הלוואה שגם נוכל לעמוד בה, בהחזרי התשלומים ובריביות הנלוות. להלן מסלולים שתוכלו לבחון ולבדוק:

  • הלוואות מיידיות – או בשם הידוע יותר "הלוואה ברגע" הוא פתרון המוצע במוסדות הפיננסים השונים כמו הבנקים, חברות האשראי ולצד בירור אולי תותפעו לגלות שגם בחברות הביטוח בהן מתנהל חשבונכם. מסלול שכשמו כזה הוא. חשבו האם נדרשת לכם הלוואה דחופה, יש להניח שמסלול מסוג זה גם יגבה ריביות לא "ידידותיות".
  • הלוואה בנקאית – המסלול הידוע והמוכר, משיכת כספים מחשבון הבנק שעבורו כמו שאר המסלולים יש לעמוד בתנאים מוגדרים, אך כאן לעיתים יותר נוקשים. הבנקים דורשים משכורת נכנסת קבועה, לעיתים ערבים שלא תמיד בנמצא, הריביות של הבנקים לא נמוכות בלשון המעטה. דבר הגורם לרבים לחפש אחר המסלול שבסעיף הבא. 
  • הלוואות חוץ בנקאיות – פתרון אחר המתנהל ללא כל קשר לבנק שלכם. אם במקרה סרב הבנק לשחרר לכם את ההלוואה המבוקשת, זה הרגע לנסות אפשרות זו אבל גם עם היד על הלב ולצד מחשבה רבה תחילה. המוסדות המציעה שירותים חוץ בנקאיים מכירים בעובדה שכנראה קבלתם סירוב מהבנק לכן יקפצו על המציאה שתביא עימה ריביות שיש לשקול בכובד ראש.

  חומר למחשבה לפני הלוואה

  • האם הכרחי בדקו האם באמת הכרחי משיכת ההלוואה, בדקו ראשית עם המשפחה או חברים אם יש פתרון זמין אחר שירחיק אתכם מכאב הראש של המוסדות וההתחייבויות הנוקשות.
  • עמידה בהחזרים – לפני כל התחייבות בדקו מראש האם יש לכם בכלל אפשרות לעמוד בהחזרים. לקחת הלוואות זה קלי קלות, מה שקשה הוא העמידה בהחזרי התשלומים שנקבעו בחוזה מראש.
  • היקף נדרש – החלטתם שאין ברירה, זה בסדר אתם לא לבד בסירה, אך כן החליטו אודות הסכומים, היקף, סדר גודל של הסכום הנחוץ, ולא יותר.

  לסיכום, לא פשוט להיות מעמד הביניים ומטה כיום. הלוואות תמיד על הפרק, אך לפני משיכתן, בחנו את כל האפשרויות ובחרו רק בתנאים בהם אתם יכולים לעמוד.