פרויקט חדש בתל אביב

   תא3700 הינה תכנית לפיתוח רובע עירוני באזור צפון – מערב תל אביב, שיקשר בין האזור האורבאני המיושב, הכולל מוקדים כלל עירוניים, ובין חוף הים. הרובע יהיה מורכב מקרוב ל –3000 דונם קרקעות בצפון מערב העיר, כשבתוכן נכלל גם שטחו של נמל התעופה שדה דב. מטרת העל של הפרויקט היא שיפור איכות החיים בעבור התושבים הנוכחיים, והבאת תושבים חדשים לעיר, שיוכלו אף הם ליהנות מיתרונותיה. הרובע המדובר יספק מענה לצורכי האוכלוסייה כולה – דיירים ובעלי עסקים כאחד, למטרות מסחר, תעסוקה, מלונאות, שטחים פתוחים ובנייני ציבור. היום, לאחר שתל אביב חגגה 100 שנים, אפשר להסתכל קדימה ולחשוב על עתיד חדש לאזור הצפוני של העיר.

   

   

   

  דיור בר השגה

  במסגרת הפרויקט החדש, היקף הבניה המתוכנן למגורים הוא כ – 10,800 יחידות דיור, עם אפשרות לתוספת של 1,500 יחידות דיור תוך חלוקה ל– 3000 יחידות קטנות. בתוך מספר היחידות שנקבע, נכללות גם 2,160 יחידות דיור בר השגה. משמע, מדובר בפרויקט שאינו פונה בכללותו אל העשירון העליון  - אלא אל כלל שכבות האוכלוסייה, ומאפשר גם לאוכלוסיה שהכנסתה בינונית – נמוכה להתגורר בדירה בתל אביב מבלי לאבד את המכנסיים. מגורים ברובע שכזה, יקנו לדיירים לא רק דירה איכותית אלא גם מגורים בסביבה נעימה ומפותחת. מדובר בהזדמנות טובה גם לזוגות צעירים המעוניינים להתחיל את חייהם המשותפים בדירה הממוקמת במיקום מרכזי ונוח, שעלותה סבירה בהחלט.

  מסחר ומלונאות

  הרובע החדש במסגרת תכנית תא3700 יקנה לעסקנים הזדמנות פז להשקיע בקרקעות העיר, תוך עשיית שימוש בחלק מזכויות הבנייה למגורים לצורכי מסחר, תעסוקה ומלונאות. על פי התכנון, זכויות בנייה למלונאות יינתנו בהיקף של כ – 50,000 מ"ר לצורך הקמה של מינימום 1,250 חדרי מלון, ובשיעור של 30% להקצאת מגרשים לנופש. בנוסף, זכויות הבנייה לצורכי תעסוקה יינתנו בהיקף של 147,200 מ"ר, ולמסחר – שטח עיקרי העומד על 68,300 מ"ר. מדובר באזור מבוקש שרבים צופים לו שגשוג בתום הבנייה, ואולי בעתיד יסופחו אליו שטחים נוספים. עצם הקרבה לים מאפשר את מימוש הפוטנציאל ברמה התיירותית – כך יהווה הרובע מוקד משיכה למחפשי ההנאות, העסקים, או שניהם יחד. 

  היכן עומדת התכנית כיום?

  לאחר שיחות בהן נדונו כל ההיבטים של התכנית, זו אושרה על ידי הוועדה המחוזית, ובמהלך הזמן הקרוב יבצעו בה מספר שינויים על מנת למנוע פגיעה בלתי הפיכה ברכס הכורכר המשתרע בין חוף תל ברוך וחוף הצוק. בימים אלה עיריית תל אביב עושה מאמצים על מנת לקדם את הפרויקט ככל הניתן, ובמקביל, חברות נדל"ן ידועות כמו "קבוצת אייזנברג" פועלות לקידום מכירת קרקעות שהופשרו לתכנית לדיירים ולמשקיעים פוטנציאליים. בתום השינויים, ניתן יהיה להוציא לפועל את הפרויקט שהתבשל מזה זמן רב, לרווחת התושבים הוותיקים והחדשים ובעלי העסקים. בקרוב מאד ההמתנה הארוכה תסתיים, ואזור צפון – מערב תל אביב ישנה פניו עד ללא היכר.